x

TTK madencilik alanında, oluşturulan eğitim ocağında ve kuruluşların kendi ocaklarında sağlanan eğitimler gibi faaliyetlerle, hem kültür hem de eğitim alanında başarılı çalışmalar yürütmektedir.
Uzun yıllardır tartışılan maden sektöründe çalışan çalışanların yetkinliği TTK tarafından yapılan çalışmalar ile geliştirilecek ve bu kişiler oluşturulan mesleki yeterlilik ve belgelendirme sistemikapsamında akreditasyon kuralları çerçevesinde belgelendirilecektir. Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikasının (KAMU-İŞ) öncülüğünde Kurumumuzun da desteği ile hazırlanan ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilikler için başta yer altı madenciliği olmak üzere belgelendirme sisteminin kurulması madenciliğin geliştirilmesi açısından önem arz etmektedir.TTK tarafından verilen eğitimler maden çalışanlarının yetkinliğini artıracak hem de çalışanlara yine TTK tarafından mesleki yeterlilik belgesi verilecektir.
TTK yine KAMU-İŞ desteği ile belgelendirme kuruluşu çalışmalarına hızla başlamıştır. Çalışmalar kapsamındaMesleki Yeterlilik Kurumu ile ön yetkilendirme protokolü imzalanmış, sistemin yürütülmesi için gerekli personel eğitimlerine başlanmıştır. Bu çerçevede düzenlenen TS EN ISO IEC 17024:2012 standardı ve Mesleki Yeterlilik Sistemi eğitimleri başarılı şekilde tamamlanmış, katılımcılara sertifikaları takdim edilmiştir.
Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanarak belgelendirmenin en yakın sürede başlaması planlanmaktadır.
TS EN ISO IEC 17024:2012 standardı ve Mesleki Yeterlilik Sistemi eğitimleri başarılı şekilde tamamlanmış, katılımcılara sertifikaları takdim edilmiştir.

TTK Personel Belgelendirme web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

WordPress PopUp Plugin